ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵

زایمان طبیعی چند هفته است

زایمان طبیعی زمانی اتفاق می افتد که گردن رحم و مهبل انعطاف پذیری خوبی داشته باشند، یعنی انعطاف پذیری آن ها به حداقل 10 سانتی متر در زمان زایمان طبیعی رسیده باشد، در این صورت خروج سر جنین، امکان پذیر خواهد بود. آیا می دانید زایمان طبیعی چند هفته است؟ در این مقاله به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

زایمان طبیعی چند هفته است
زایمان طبیعی چند هفته است

آیا می دانید زایمان طبیعی چند هفته است؟

 زنان بارداری که در مورد زمان زایمان طبیعی بدون درد سوال می کنند، در جواب باید بگوییم که امکان تعیین زمان زایمان طبیعی بصورت دقیق وجود ندارد و زمان قطعی برای این مسئله هم چنان یافت نشده است .  بلکه زمان زایمان طبیعی در زنان کاملا متفاوت می باشد. اما می توان گفت که مدت حاملگی در حدود 280 روز می باشد. برای محاسبه زمان زایمان طبیعی، هفت روز به آخرین روز قاعدگی زن اضافه نموده، سپس سه ماه کم کرده و یک سال به آن اضافه می کنیم.

دلایلی وجود دارد که باعث ایجاد تغییراتی در زمان زایمان طبیعی می شوند، که برخی از آن ها عبارتند از:

  • زایمان اول هر خانمی طولانی تر از زایمان های بعدی وی خواهد بود. یعنی زایمان اول نیاز به هفته های بیشتری خواهد داشت.
  • راه رفتن و انجام تمرینات مخصوص بارداری باعث باز شدن دهانه رحم خواهد شد، و زایمان سریع تر و راحت تر خواهد بود.

مزایای زایمان طبیعی چیست؟ این زایمان مزایایی را همراه خود دارد که به شرح ذیل توضیح داده شده است

  • رحم بسیار سریع و زود جمع می شود .
  • سرپا شدن مادر: اگر مادر پس از اینکه زایمان طبیعی ر ا انجام داد در قسمت انتهایی واژن وی برشی وجود نداشته باشد یک الی دو ساعت قادر می باشد که به راحتی بنشیند اما اگر برشی وجود داشته باشد به وسیله مسکن کمتر از شش ساعت می تواند سرپا شود اما قادر نیست که فعالیت و کارهای روزمره خود را انجام دهد .

رابطه بهتر نوزاد با مادر : در زایمان طبیعی بخاطر اینکه نوزاد بدون هیچگونه فاصله زمانی در آغوش مادر قرار می گیرد نوزاد از اولین شیر مادر که به گونه ای واکسن هم می باشد هم تغذیه می کند و نیز به تکامل بهتری دست پیدا می کند . به اضافه این مسئله مادر اگر زودتر نوازدش را در آغوش بگیرد باعث می شود خونریزی پس از زایمان وی کمتر شود .

پاسخ

هفت + دوازده =

تماس سریع با پزشک