ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

اقدامات لازم در بارداری

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

اقدامات لازم در بارداری

اقدامات قبل از بارداری

زوجی که می خواهند باردار شوند 2 الی 3 ماه قبل از باردای به پزشک مراجعه کنند شرح حالی از مشکلات خانوادگی و ژنتیک به پزشک بدهند و همچنین از داروهایی که مصرف می کنند به پزشک اطلاع دهند. از زمان بارداری باید از مصرف الکل و سیگار اجتناب کند. خانم یک تا 3 ماه قبل از بارداری باید اسید فولیک مصرف کند. در مراجعاتی که به پزشک متخصص زنان دارد انجام آزمایشات و سونوگرافی از دهانه رحم انجام می شود و اگر همه موارد نرمال بود اقدام به بارداری صورت می گیرد.

اقدامات لازم در سه ماهه اول بارداری

مواردی که مادر باید در سه ماهه اول باید رعایت کند شامل موارد ذیل می باشد:

1.     ا از  مصرف سیگار و الکل جتناب کند.

2.     موهای سر را رنگ نکند.

3.     مسافرت و ورزش های ناگهانی انجام ندهد.

4.     از مواد افزودنی در غذا استفاده نشود.

5.     مواد طبیعی و گوشت سفید در رژیم غذایی خود بیشتر استفاده شود.

6.     استفاده از آبمیوه های طبیعی و تازه

7.     از استرس ناگهانی اجتناب کند.

خطرات دوران باداری

گاهی مادر باردار در سه ماهه اول بارداری دچار خونریزی می شود. این خونریزی می تواند کم باشد که در این موارد حاملگی های خارج از رحم یا تهدید به سقط وجود دارد. در مواردی این خونریزی ها شدید می باشد که منجر به سقط کامل باشد. در تمام موارد ما باید به پزشک متخصص مراجعه کند. با انجام آزمایش و سونوگرافی های خاص تشخیص داده شود و درمان شامل دارو درمانی و جراحی صورت می گیرد.

اورژانس های دوران بارداری

یکی از اورژانس های دوران بارداری مسمومیت بارداری یا همون پره اکلامیسی می باشد که خودش را به صورت ورم در دست و صورت و افزایش فشار خون مادر باردار و ایجادپروتئین در ادرار نشان می دهد. در این موارد باید بیمار سریعا به پزشک مراجعه کند و آزمایشات خاصی برای تشخیص این اختلال گرفته می شود. مواردی که خیلی حاد می باشد به صورت سردرد های خیلی شدید، جرقه زدن جلوی چشم و احساس درد در شکم نشان دهد. که با انجام آزمایشاتی تشخیص داده می شود. که بیماری در کدام مرحله خفیف یا شدید می باشد و درباره درمان آن نیز دارو درمانی انجام شود یا ختم بارداری صورت گیرد.

 

پاسخ

سه × 4 =

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک