ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

تعیین جنسیت

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

آیا با روش های تعیین جنسیت آشنایی دارید؟ دراین مقاله قصد داریم شما را با روش های تعیین جنسیت آشنا کنیم خیلی از والدین قصد دارند بدانند آیا ممکن است جنسیت جنین را مشخص کرد؟ لازم بگوییم می توان این کار را با روش های مختلف انجام داد. در  ادامه این مقاله به انواع روش های آن و همچنین روش های قطعی و صد در صدی خواهیم پرداخت.

آیا تعیین جنسیت یک روش صد در صدی است؟

در این خصوص لازم است بگوییم تعیین جنسیت پیش از بارداری یک روش صد درصدی است. البته انواع مختلفی دارد. اما تعیین جنسیت با ivf  یک روش صدردرصدی برای مشخص کردن جنسیت جنین است. اما احتمال باروری  صد در صدی نیست.

به این منظور که، بعد از آن احتمال کمی وجود دارد که خانم باردار نشود. اما در صورتی که بارداری صورت بگیرد، جنسیت جنین همانی خواهد بود که زوجین در خواست دارند. صحبت های حخانم دکتر بهناز عطار شاکری را در این باره بشنوید.

انواع روش های تعیین جنسیت

از انواع روش های تعیین جنست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش های خانگی: این روش ها به هیچ وجه قطعی نبوده و نتیجه قطعی ندارد. این روش معمولا با تغذیه کنترل می شود.

بهتر است روش مطمئن و قطی در این زمینه را از پزشکتان دریافت کنید. اما شاید برایتان جالی باشد که در خصوص ایجاد جنسیت ققفرزندتان قبل از تولد بیشتر بدانید.

چه عواملی در تعیین جنسیت جنین موثر هستند؟

برخی عوامل به صورت غیرمستقیم در این عامل جنین موثرند. جنسیت جنین، در زمان برخورد اسپرم با تخمک مشخص می شود. برخی از اصلی ترین عواملی که در مشخص شدن جنسیت ها موثرند، شامل موارد زیر می شود:

تعیین جنسیت فرزند پسر
  • زمان بندی برای رابطه جنسی تاثیر گذار است.
  • زمان به ارگاسم رسیدن زوجین از دیگر عامل موثر است چرا که PH اندام باروری زنان یکی دیگر از عامل موثر است.
  • رژیم غذایی که مصرف می کنید موثر است.

توجه به برخی جزئیات می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال مواردی از جمله پوزیشن رابطه نیز در آن تاثیر گذار خواهد بود.

تعیین جنسیت دختر یا پسر؟

دختر دار می شووید یا پسر دار؟ علت پسر شدن فرزند شما چسیت؟ چرا فرزند شما دختر می شود؟ این از سوالات متداول کسانی است که دوست دارند بدانند جنسیت فرزندشان چگونه مشخص می شود. در این بخش قصد داریم توضیحات دقیقی در این خصوص ارائه دهیم.

اسپرم مرد دارای کروموزوم X و Y است. زمانی که کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن ترکیب می شود، جنسیت فرزند پسر می شود. در صورتی که لقاح با کروموزوم X مرد و کروموزوم X زن صورت بگرد، جنسیت فرزند دختر می شود.

بنابراین تنها زن در تعیین جننسیت جنین تاثیر گذار نیست. بلکه زن و مرد هر دو در اینکه دختر دار می شوند یا پسر دار تاثیر می گذارند.

تعیین جنسیت

روش های سنتی تعیین جنسیت قطعی

چرا می گوییم روش های خانگی در این زمینه موثر نیست؟ چرا که کوچک ترین عامل در این زمینه تاثیر گذار است. به عنوان مثال زمانی که همه موراد از جمله تغذیه پیش از باردارری را رعایت می کنید، ممکن است یکی از کوچک ترین موارد نظیر استرس در این زمینه تاثیر گذار باشد. بنابراین در روش های سنتی و خانگی قطعیتی وجود نخواهد داشت.

سخن آخر

تعیین جنسیت جنین با راهکای های مختلفی امکان پذیر است که برخی از راهکارهای تعیین جنسیت پیش از بارداری روش های قطعی در این زمینه وجود دارد. به همین دلیل است که میتوان از آن برای مشخص رکدن جنسیت جنین قبل از بارداری  اقدام کرد. لازم به ذکر است جنسیت جنین در همان ساعات ابتدایی تشکیل مشخص خواهد شد. بنابراین نمی توان بعد از آن در این زمینه اقدامی انجام داد.

پاسخ

تماس سریع با پزشک