Search
Close this search box.
پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری چیست؟ در مطالعات مشاهده شده که از هر 8 زوج در آمریکا، یک زوج مشکلات ناباروری دارند و باردار شدن یکی از مشکلات جدی برای آنها می باشد. ولی در صورتی که در مراحل اولیه درمان آغاز شود، نتایج بهتری حاصل می شود، گزینه های درمانی گسترده تر بوده و تکنیک های بهتری انتخاب می شود. زمانی که سن زن بالاتر می رود، گزینه های درمانی محدود تر شده و تهاجمی تر می شوند.
نتایج حاصل از درمان ناباروری در 10 سال اخیر به طور چشمگیری پیش رفت داشته و نرخ موفقیت بارداری در کلینیک های درمان ناباروری تقریباً دو برابر شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان ناباروری در این مقاله با ما همراه باشید.

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری
پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

گزینه های درمان ناباروری

گاهی اوقات ناباروری با دارودرمانی یا جراحی های غیر تهاجمی اندام تناسلی، درمان می شود. گزینه ی درمانی دیگر که یکی از روش های درمان ناباروری استاندارد است، روش دارودرمانی به منظور افزایش تخمک گذاری و انتقال اسپرم به وسیله کتتر به داخل حفره رحمی می باشد. نرخ موفقیت این نوع روش برای زنان زیر 40 سال بالا تر بوده ولی در کل میزان موفقیت کمی دارد. به این دلیل بسیاری از زوجین خواهان روش های موثرتر می باشند.
روشی دیگر برای درمان ناباروری با روش IVF می باشد که احتمال بارداری را خیلی بالا می برد. در این روش، تخمک های زن به وسیله جراحی از تخمدان ها جدا شده و در محیط آزمایشگاهی (خارج از بدن فرد) و تحت شرایط خاصی با اسپرم ترکیب شده و عملیات لقاح صورت می گیرد. پس از لقاح ، جنین شکل گرفته به رحم منتقل می شود. در این روش در صورتی که زن زیر 40 سال سن داشته باشد، نرخ بارداری حدوداً 40 درصد می باشد. در زنان بالای 40 سال نرخ موفقیت این روش به سن زن بستگی دارد.
در زنان بین 40 تا 42 سال نرخ بارداری 15 درصد بوده ولی در زنان بالای 42 سال نرخ بارداری کمتر از 5 درصد می باشد.

اهدای تخمک

اهدای تخمک یکی دیگر از روش های درمان ناباروری مخصوصاً در زنان با سنین بالا می باشد. گاهی اوقات تمایل بالای فرد به داشتن فرزند به مسائل ژنتیکی ارجحیت داشته و برای زنان بالای 43 سال، این روش بسیار منطقی تر می باشد.
هیچ زن بالای 45 سالی نمی تواند با تخمک خودش باردار شود. زمانی که مشکل ناباروی از سوی مرد می باشد، می توان از تکنیک تزریق اسپرم به رحم ICSI بهره برد. در این روش یک اسپرم به تخمک تزریق می شود.

انتقال جنین به رحم

در روش IVF برای زنان زیر 35 سال نباید بیشتر از 2 جنین به رحم انتقال یابد. حتی در مواردی یک جنین به رحم انتقال می یابد و همین مورد کافی می باشد. تعداد جنین های مورد نیاز در هر بار انتقال، بستگی به سن دارد. برای مثال در زنان بالای 40 سال بیشتر از 5 جنین در هر نوبت نباید انتقال یابد.

منبع : https://www.webmd.com/infertility-and-reproduction/features/new-trends-in-infertility-treatment#3

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *