ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری چیست؟ در مطالعات مشاهده شده که از هر 8 زوج در آمریکا، یک زوج مشکلات ناباروری دارند و باردار شدن یکی از مشکلات جدی برای آنها می باشد. ولی در صورتی که در مراحل اولیه درمان آغاز شود، نتایج بهتری حاصل می شود، گزینه های درمانی گسترده تر بوده و تکنیک های بهتری انتخاب می شود. زمانی که سن زن بالاتر می رود، گزینه های درمانی محدود تر شده و تهاجمی تر می شوند.
نتایج حاصل از درمان ناباروری در 10 سال اخیر به طور چشمگیری پیش رفت داشته و نرخ موفقیت بارداری در کلینیک های درمان ناباروری تقریباً دو برابر شده است.

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

گزینه های درمان ناباروری

گاهی اوقات ناباروری با دارودرمانی یا جراحی های غیر تهاجمی اندام تناسلی، درمان می شود. گزینه ی درمانی دیگر که یکی از روش های درمان ناباروری استاندارد است، روش دارودرمانی به منظور افزایش تخمک گذاری و انتقال اسپرم به وسیله کتتر به داخل حفره رحمی می باشد. نرخ موفقیت این نوع روش برای زنان زیر 40 سال بالا تر بوده ولی در کل میزان موفقیت کمی دارد. به این دلیل بسیاری از زوجین خواهان روش های موثرتر می باشند.
روشی دیگر برای درمان ناباروری با روش IVF می باشد که احتمال بارداری را خیلی بالا می برد. در این روش، تخمک های زن به وسیله جراحی از تخمدان ها جدا شده و در محیط آزمایشگاهی (خارج از بدن فرد) و تحت شرایط خاصی با اسپرم ترکیب شده و عملیات لقاح صورت می گیرد. پس از لقاح ، جنین شکل گرفته به رحم منتقل می شود. در این روش در صورتی که زن زیر 40 سال سن داشته باشد، نرخ بارداری حدوداً 40 درصد می باشد. در زنان بالای 40 سال نرخ موفقیت این روش به سن زن بستگی دارد.
در زنان بین 40 تا 42 سال نرخ بارداری 15 درصد بوده ولی در زنان بالای 42 سال نرخ بارداری کمتر از 5 درصد می باشد.

اهدای تخمک

تخمک اهدایی یکی دیگر از روش های درمان ناباروری مخصوصاً در زنان با سنین بالا می باشد. گاهی اوقات تمایل بالای فرد به داشتن فرزند به مسائل ژنتیکی ارجحیت داشته و برای زنان بالای 43 سال، این روش بسیار منطقی تر می باشد.
هیچ زن بالای 45 سالی نمی تواند با تخمک خودش باردار شود. زمانی که مشکل ناباروی از سوی مرد می باشد، می توان از تکنیک تزریق اسپرم به رحم ICSI بهره برد. در این روش یک اسپرم به تخمک تزریق می شود.

قبل از انجام هر گونه روش درمانی، باید وضعیت سلامتی زن و مرد کاملاً سنجیده شود. این مورد مخصوصاً در مواردی که از روش های پر هزینه و تهاجمی استفاده می شود، اهمیت بالایی دارد. دکتر بهناز عطار شاکری جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی با روش های نوینی درمان ناباروری را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188032396 و 02188030310 و 02144079131 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

انتقال جنین به رحم

در روش IVF برای زنان زیر 35 سال نباید بیشتر از 2 جنین به رحم انتقال یابد. حتی در مواردی یک جنین به رحم انتقال می یابد و همین مورد کافی می باشد. تعداد جنین های مورد نیاز در هر بار انتقال، بستگی به سن دارد. برای مثال در زنان بالای 40 سال بیشتر از 5 جنین در هر نوبت نباید انتقال یابد.
منبع : https://www.webmd.com/infertility-and-reproduction/features/new-trends-in-infertility-treatment#3

پاسخ

11 − هفت =

تماس سریع با پزشک