ساعات کاری : روز های زوج 16:30 الی 21:00 چهارشنبه ها 10:30 الی 15:00
(021) 88032396 - 88030310

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت

حتماً شنیده اید که امروزه می توان جنسیت جنین را به طور قطع قبل از بارداری، تعیین کرد. مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت روش تعیین جنسیت با PGD می باشد. این نام که مخفف pre-implantation genetic diagnosis (PGD) می باشد به معنای تشخیص ویژگی های ژنتیکی جنین قبل از انتقال به رحم مادر می باشد. در این روش علاوه بر جنسیت بسیاری از مشخصات و بیماری ها و شرایط حساس در جنین بررسی می شود.

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت

تعیین جنسیت با PGD

برخی مواقع پیش می آید که یک بیماری مشخصی برای جنس مذکر شایع است و یا بر عکس. در اینگونه مواقع تعیین جنسیت به دلایل پزشکی انجام می شود. از جمله بیماری های ژنتیکی می توان به دیستروفی ماهیچه ها و هموفیلی اشاره کرد. این بیماری ها از مادر به فرزند پسر می رسد و ممکن است برای کاهش احتمال بروز این بیماری ، مادر و پدر خواهان فرزند دختر باشند.

در دیگر شرایط این تعیین جنسیت می تواند کاملاً سلیقه ای باشد و یا دلایل روانشناسی داشته باشد. برای مثال برخی اوقات پیش می آید که والدین فرزند خود را از دست داده اند و تمایل دارند فرزندی از همان جنس را داشته باشند. و یا برخی خانواده ها برای داشتن فرزند از هر دو جنس، به این روش رو می آورند.

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت روش تعیین جنسیت با PGD می باشد. دکتر بهناز عطار شاکری جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی با روش های نوینی این روش را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188032396 و 02188030310 و 02144079131 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

روش مطمئن تعیین جنسیت

روش PGD در ادامه روش IVF انجام می شود. روش درمان ناباروری با IVF در محیط آزمایشگاهی انجام شده و مرحله هایی را که در ادامه به آن می پردازیم را شامل می شود. در ابتدا نمونه اسپرم از مرد گرفته می شود. سپس با مصرف داروهایی توسط زن و افزایش تخمک گذاری، نمونه تخمک هایی از زن نیز گرفته می شود. در محیط آزمایشگاهی و تحت شرایط ویژه ای عملیات لقاح صورت می گیرد. سپس بعد از دو الی سه روز مشاهده می شود که نطفه هایی شکل گرفته اند.

در این مرحله می توان با روش PGD جنسیت جنین ها را تشخیص داد و بیماری های ژنتیکی خاصی را تعیین کرد. والدین می توانند جنسیت خاصی را انتخاب کنند و جنین های با آن نوع جنسیت به رحم مادر انتقال داده شود.

شانس موفقیت این روش زمانی که 2 الی 3 جنین نرمال از لحاظ کروموزومی را به رحم انتقال می دهند، به طور قابل ملاحظه ای بالا می رود. شانس آبستن شدن زمانی که روش PGD به کار می رود و جنین های سالم به رحم منتقل می شوند، بسیار بالا می رود. در نتیجه روش PGD تنها برای تعیین جنسیت به کار نمی رود و مزایای دیگری نیز دارد.

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت

مطمئن ترین راه تشخیص جنسیت

مطالب مرتبط با این مقاله:

درمان ناباروری با روش IVF

تعیین جنسیت با PGD

تعیین جنسیت پیش از بارداری

تعیین جنسیت

پاسخ

پنج × چهار =

تماس سریع با پزشک