ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

زایمان طبیعی بدون درد

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

زایمان طبیعی بدون درد

امروزه با اینکه عمل سزارین عوارضی را به همراه دارد  اما باز هر روزه آمار این نوع عمل افزایش پیدا می کند و تنها به دلیل این است که بیشتر خانم ها این عمل را جایگزین زایمان طبیعی می کنند . زیرا زایمان طبیعی با درد بسیار و طاقت فرسایی همراه می باشد و کمتر کسی حاضر می شود زیر بار این درد برود . البته امروزه علم ثابت کرده است که میتوان با انجام تکنیک های خاص زایمان طبیعی بدون درد را انجام داد و دیگر درد طاقت فرسایی برای مادران باردار پیش نیاید .

زایمان طبیعی بدون درد
زایمان طبیعی بدون درد

نگرانی که قابل توجیه نمی باشد

 برخی بر  این باورند که زایمان طبیعی بدون درد باز هم نگرانی هایی را با خود دارد که همراه با ترس و اضطراب می باشد . اما این نگرانی بدون هیچ دلیلی می باشد .

اگر زایمان بدون درد با یک روشی انجام شود که کاملا بتوان آن را کنترل کرد و تجربه افراد در این امر بسیار مهم می باشد چون می توان همراه با تکنیک و متدهای خاص این عمل را انجام داد .

حق انتخاب 

در مجموع سزارین درمانی برای زایمان های مشکل و خطرناک به حساب می آید . و به دلایل مختلف هر روزه بر تعداد درصد آن افزوده می شود .

 برخی از پزشکان زایمان سزارین را با عنوان زایمان نجات بخش به مردم توصیه می کنند زیرا در مواقعی که هم جان مادر و هم جنین در خطر است می توان به وسیله عمل سزارین این خطر را از آن ها دور کرد .

زایمان طبیعی بدون درد چه مزیت هایی دارد

  • در طول زمان زایمان هیچگونه دردی احساس نمی شود .
  • متخصص بیهوشی قادر به این می باشد که با اندازه نوع و اثربخشی دارو بی دردی را کاملا کنترل کند .
  • در طول زایمان مادر به طور کامل بیدار و هوشیار می باشد و در زمان منقبض شدن رحم و گشاد شدن دهانه رحم استراحت می کند و در زمانی که نوزاد خارج می شود کاملا انژری دارد .
  • اگر احتیاجی به عمل سزارین باشد می توان به راحتی به وسیله کانتر داروی بیشتری تزریق کرد و مادر برای سزارین آمادگی لازم را پیدا می کند بدون اینکه احتیاجی به بیهوشی باشد .

برخی از خدمات  دکتر بهناز عطارشاکری ، جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر بهناز عطار شاکری متخصص ناباروری – زنان و زایمان

 

پاسخ

7 + 11 =

تماس سریع با پزشک