ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

افزایش شانس بارداری

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

افزایش شانس بارداری

آیا فکر می کنید که بعد از تصمیم به باردار شدن در سیکل ماهانه بعدی باردار می شوید؟ باید بدانید که این یک باور اشتباه است و باردار شدن زمانبرتر از آن است که فکر می کنید. شاید برایتان جالب باشد که یک زن 30 ساله و سالم در هر سیکل ماهانه تنها 20 درصد شانس بارداری دارد. بنابراین باردار شدن می تواند چندین ماه طول بکشد. اگر برای بارداری مضطرب هستید بدانید که با رعایت چند نکته ساده می توانید به افزایش شانس بارداری کمک کنید. در این مقاله به برخی از راه حل های طبیعی برای بالا بردن احتمال بارداری اشاره می کنیم.

رابطه جنسی در دوران تخمک گذاری

هرماهه با توجه به تغییرات هورمونی که در بدن اتفاق می افتد یک تخمک نابالغ تولید می شود و رشد کرده و بالغ می شود. این پروسه حدوداً دو هفته از شروع قاعدگی زمان می برد. هر سیکل ماهیانه با سیکل های ماهیانه قبلی تفاوت می کند. زمانی که تخمک بالغ می شود از تخمدان ها آزاد می شود که به این فرایند تخمک گذاری گفته می شود. این تخمک از لوله های فالوپ به سمت رحم حرکت می کند و تنها تا 24 ساعت دوام می آورد. بهترین زمان برای بارداری در این زمان است.

در صورتی که تخمک بارور شود به رحم منتقل می شود و در دیواره رحمی لانه گزینی می کند. نکته کلیدی این است که چند روز قبل و بعد از تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار شود. به این ترتیب در زمان تخمک گذاری اسپرم در لوله های فالوپ قرار دارد و شانس بارداری بالاتر می رود. اسپرم تا 4 الی 5 روز در رحم و لوله های فالوپ زنده می ماند.

افزایش شانس بارداری

افزایش شانس بارداری

محاسبه زمان تخمک گذاری

با کیت تخمک گذاری می توان زمان تخمک گذاری را متوجه شد. کارکرد این کیت ها به این صورت است که از چند روز قبل از تخمک گذاری بر روی کیت ادرار می شود و این کیت ها سطح هورمون خاصی را نشان می دهند. این هورمون درست قبل از تخمک گذاری افزایش می یابد. در صورتی که سطح این هورمون بالا باشد باید در همان روز و چند روز آینده رابطه جنسی برقرار نمود.

تغییر در مخاط دهانه رحم

زمانی که فولیکول تخمک (کیسه حاوی تخمک) رشد می کند سطح استروژن بدن بالا می رود. به دلیل بالا رفتن سطح استروژن، مخاط دهانه رحم رقیق می شود. فرد متوجه افزایش ترشحات خود می شود. به محض مشاهده این تغییرات در همان روز و در روزهای آتی رابطه جنسی برقرار شود. وقتی تخمک گذاری انجام می شود مخاط دهانه رحم غلیظ و چسبناک می شود.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورتی که با انجام روش های فوق موفق به تشخیص زمان تخمک گذاری نشده و یا بعد از چندین ماه تلاش باردار نمی شوید می توانید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. پزشک سطح هورمون های بدن را با آزمایش خون ردیابی می کند و با سونوگرافی تخمدان ها وضعیت آن ها را بررسی می کند. به این ترتیب زمان دقیق تخمک گذاری را می توان تشخیص داد.

باید بدانید که این یک باور اشتباه است و باردار شدن زمانبرتر از آن است که فکر می کنید. دکتر بهناز عطار شاکری جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی با روش های نوینی درمان ناباروری و درمان بیماری های زنان و زایمان طبیعی و سزارین را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188032396 و 02188030310 و 02144079131 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

نتیجه گیری

برای باردار شدن عجله نکنید. در صورتی که بارداری رخ نمی دهد نگران نشوید و استرس بیهوده نداشته باشید. بدانید که این یک پروسه زمان بر است و نیازمند صبر و حوصله و حفظ روحیه زوجین می باشد.

منبع : https://www.healthline.com/health/pregnancy/how-to-increase-chances-of-getting-pregnant#positions-and-lube

مطالب مرتبط با این مقاله:

امکان بارداری با اندومتریوز

علائم بارداری

اقدامات لازم در بارداری

پاسخ

17 + 3 =

تماس سریع با پزشک