ساعات کاری : روز های زوج 16:30 الی 21:00 چهارشنبه ها 10:30 الی 15:00
(021) 88032396 - 88030310

تعیین جنسیت

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

تعیین جنسیت

تعیین جنسیت در بیشتر مواقع یکی از مسئله هایی می باشد که خانواده ها بسیار در پی آن هستند  . امروزه به وسیله دستگاه های پیشرفته سونوگرافی تعیین جنسیت این امر بسیار آسان شده است . همه مادران به محض اینکه باردار می شوند دوست دارند که در همان هفته های اول از جنسیت فرزند خودشان اطلاع داشته باشند .

همه مادرانی که باردار هستند می توانند از روش های گوناگونی از جنسیت فرزند خود اطلاعی پیدا کنند و آن را تشخیص دهند .

تعیین جنسیت

تعیین جنسیت

امروزه به دلیل  پیشرفت علم می توان با اطمینان خاطر بیشتری تعیین جنسیت کرد حتی پیش از اینکه عمل لقاح صورت گیرد پی برد برای این کار راه های  گوناگونی ر ا میتوان با دقت فراوانی انجام داد مانند  :

  • روش تغذیه ای
  • روش زمان بندی مقاربت یعنی که زمان تخمک گذاری تعیین شود .
  • روش شستشوی واژن
  • انتخاب جنسیت به وسیله روش اریکسون
  • روش PGD-IVF

از روش های ذیل می توان جنسیت نوزاد را تشخیص داد

آزمایش ژنتیک

آزمایشاتی که انجام می شود می تواند بر  طبق ذره های کوچک DNA جنین که در خون مادر در دوران حاملگی می باشد را بررسی کند و این جواب آزمایش می تواند 95 تا 99 قطعی باشد .

آمینوسنتز

این روشی است که نیمه تهاجمی می باشد و یک روش دقیق برای تعیین جنسیت کودک می باشد . اما به علت خطر کم سقط جنین که دارد احتمال دارد پزشک برای اینکه فقط بخواهد جنسیت را تشخیص دهد این روش را تجویز نکند .

در روش آمنیوسنتز یک سوزن در مایعی که در اطراف نوزاد وجود دارد وارد می شود و اندکی از مایع را بر می دارد این مایع برای اینکه آرایش کروموزومی جنین را تشخیص دهد مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و جنسیت او و نیز هر نوع اختلالات کروموزومی را مشخص می کند . این آزمایش کاملا دقیق و صحیح می باشد .

سونوگرافی

بیشتر والدین خواهان این هستند که جنسیت  نوزاد خود را در هفته ی بیستم حاملگی به وسیله سونوگرافی متوجه شوند . این روش کاملا دقیق می باشد اما بدی این را هم در نظر داشت که در کمترین مواقع این مسئله هم پیش آمده است که در زایمان جنسیت بچه تغییر کرده است و ممکن است سونوگرافی اطلاعات نادرستی را گاهی اشتباه رخ می دهد .

برخی از خدمات  دکتر بهناز عطارشاکری ، جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر بهناز عطار شاکری متخصص ناباروری – زنان و زایمان

پاسخ

شش + ده =

تماس سریع با پزشک