ساعات کاری : روز های زوج 16:30 الی 21:00 چهارشنبه ها 10:30 الی 15:00
(021) 88032396 - 88030310

آیا تعیین جنسیت با pgd قطعی است؟

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

آیا تعیین جنسیت با pgd قطعی است؟

در صورتی که فرزندان پسر دارید و از دختر دار شدن ناامید شدید یا سقط مکرر داشته اید و احتمال می دهید مشکل شما ناشی از مشکلات ژنتیکی است ، بدانید با روش PGD هم می توانید جنسیت جنین خود را پیش از بارداری تعیین کنید و هم جنین خود را از نظر داشتن مشکل ژنتیکی بررسی کنید . حال سوال اینجاست تعیین جنسیت با این روش صد در صد است ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

چه عواملی جنسیت جنین را مشخص می کند ؟

بسیاری از افراد تصور می کنند جنسیت جنین مربوط به خانم می شود . در صورتی که اینطور نیست . اسپرم تعیین کننده جنسیت جنین می باشد . اسپرم که حامل خصوصیات دخترانه است بزرگتر از حد طبیعی بوده  و آهسته حرکت می کند . در حالی که اسپرمی که حامل خصوصیات پسرانه ایت سبک تر بوده و سریع تر حرکت می کند . اگر اسپرم Y وارد تخمک شود جنین پسر می شود و اگر X باشد جنین دختر می شود .

عکس-تعیین-جنسیت

عکس-تعیین-جنسیت

به طور کلی روش های تعیین جنسیت به دو دسته تقسیم می شود :

1.      تغذیه ، تعیین زمان تخمک گذاری و شستشوی اسپرم می باشد . میزان موفقیت آن هر ماه حدود 80 تا 85 درصد است . میزان بارداری هر خانم هر ماه با این روش حدود 25 تا 30 درصد است .

2.      روش pgd یا ژنتیک : روش اصلی تعیین جنسیت است . میزان بارداری با این روش 35 تا 40 درصد است . در صوریت که خانم باردار شود . میزن تعیین جنسیت با این روش تقریبا 100 % است. این درصد موفقیت با این روش در دنیا همین اندازه است و در کشور ما نیز به همین میزان می باشد .تنها روش قطعی و صد در صد استفاده از روش pgd و ivf می باشد .

همه خانم ها ممکن است ماه اول باردار نشوند و ممکن است نیاز به 2 الی 3 ماه زمان باشد .

دکتر بهناز عطار شاکری جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی با روش های نوینی درمان ناباروری و درمان بیماری های زنان و زایمان طبیعی و سزارین را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188032396 و 02188030310 و 02144079131 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تعیین جنسیت با pgd چگونه انجام می شود؟

 فرآیند pgd مانند روش ivf است . زمانی که تخمک گرفته می شود و در مجاورت اسپرم در محیط آزمایشگاه قرار می گیرد لقاح انجام می شود. پس از گذشت چند روز متخصصین ژنتیک و جنین شناسی نمونه ای از جنین های تشکیل شده می گیرد و از نظر کروموزومی بررسی می شود . جنینی که از نظر ژنتیک مشکل دارند کنار گذاشته می شود.جنین سالم که از نظر جنسیت مورد تایید والدین است ، به رحم مادر منتقل می شود .

هزینه تعیین جنسیت با PGD

 از آنجائیکه این روش نیازمند تجهیزات پیشرفته و متخصص ژنتیک می باشد و در محیط آزمایشگاه انجام می شود هزینه بیشتری نسبت به سایر روش های تعیین جنسیت دارد . حسن این روش آنست که تعیین جنسیت آن قطعی بوده و مشکلات ژنتیکی جنین را تشخیص می دهد و از تولد نوزادی با این مشکلات پیشگیری می شود .

پاسخ

ده − 2 =

تماس سریع با پزشک