ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

هزینه کولپوسکوپی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

هزینه کولپوسکوپی

هزینه کولپوسکوپی به موارد زیادی بستگی دارد. کولپوسکوپی را می توان در مطب پزشک و یا در بیمارستان انجام داد. با توجه به بیمه درمانی مربوطه هزینه های این روش متفاوت است. گاهی نیاز به نمونه گیری طی کولپوسکوپی می باشد که این مورد به هزینه های این روش می افزاید. نمونه گرفته شده به آزمایشگاه فرستاده می شود و هزینه های آزمایشگاه نیز ممکن است به هزینه کولپوسکوپی افزوده شود. با مراجعه به مرکز درمانی مربوطه می توانید از هزینه های این روش آگاهی پیدا کنید.

برای معاینه و بررسی دهانه رحم از ابزار خاصی به نام کولپوسکوپ استفاده می شود که در کل به این روش کولپوسکوپی گفته می شود. کولپوسکوپ نوری را به داخل واژن و دهانه رحم می اندازد و از سوی دیگر با بزرگ نمایی دید مناسبی را فراهم می آورد. بدین وسیله تمام مشکلات و موارد غیر طبیعی به وضوح دیده می شوند.

هزینه کولپوسکوپی

هزینه کولپوسکوپی

بهترین زمان کولپوسکوپی

کولپوسکوپی در دوران قاعدگی انجام نمی گیرد. در غیر از دوران قاعدگی دید بهتری از دهانه رحم فراهم می آید. برای حداقل 24 ساعت قبل از آزمایش نباید موارد زیر را انجام داد:

– دوش گرفتن
– استفاده از تامپون
– استفاده از داروهای واژینال
– رابطه جنسی

کولپوسکوپی همانند آزمایش لگنی انجام می گیرد. یعنی همان طور که گفته شد فرد به پشت می خوابد و پاها را در جای مخصوص قرار می دهد. دیواره واژن با کمک اسپکولوم از هم باز می شود بنابراین داخل واژن و دهانه رحم کاملاً معلوم می شود. کولپوسکوپ در بیرون از ورودی واژن قرار داده می شود. یک محلول به دهانه رحم و واژن زده می شود. این محلول نواحی غیر طبیعی را قابل مشاهده می کند. البته احتمال مقداری سوزش وجود دارد.

دکتر بهناز عطار شاکری جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازاییبا روش های نوینی درمان ناباروری و درمان بیماری های زنان و زایمان طبیعی و سزارین را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188032396 و 02188030310 و 02144079131 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بیوپسی دهانه رحم

در صورتی که در طول کولپوسکوپی نواحی غیر طبیعی مشاهده شود نیاز به انجام بیوپسی یا نمونه گیری می باشد. در طول بیوپسی نمونه بسیار کوچکی از دهانه رحم گرفته می شود. این نمونه با ابزار مخصوصی از کانال دهانه رحم گرفته می شود. این روش با نام کورتاژ اندوسرویکال هم شناخته می شود.

در طول کولپوسکوپی

در صورتی که نیازی به بیوپسی نباشد بعد از کولپوسکوپی فرد هیچ مشکلی نخواهد داشت. امکان دارد تا چند روز لکه بینی مشاهده شود. ولی اگر بیوپسی صورت گیرد برای مدت 1 تا 2 روز احساس درد و ناراحتی می شود. داروهای مسکن می توانند مفید واقع شوند. خونریزی واژنی و ترشحات تیره رنگ برای چند روز وجود دارد. احتمالاً نیاز است تا از پد های بهداشتی استفاده شود.

منبع : https://www.acog.org/Patients/FAQs/Colposcopy?IsMobileSet=false

پاسخ

1 × 2 =

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک