زایمان طبیعی چند هفته است

زایمان طبیعی زمانی اتفاق می افتد که گردن رحم و مهبل انعطاف پذیری خوبی داشته باشند، یعنی انعطاف پذیری آن ها به حداقل ۱۰ سانتی متر در زمان زایمان طبیعی رسیده باشد، در این صورت خروج سر جنین، امکان پذیر خواهد بود.

زایمان طبیعی چند هفته است

زایمان طبیعی چند هفته است

 زنان بارداری که در مورد زمان زایمان طبیعی سوال می کنند، در جواب باید بگوییم که امکان تعیین زمان زایمان طبیعی بصورت دقیق وجود ندارد و زمان قطعی برای این مسئله هم چنان یافت نشده است .  بلکه زمان زایمان طبیعی در زنان کاملا متفاوت می باشد. اما می توان گفت که مدت حاملگی در حدود ۲۸۰ روز می باشد. برای محاسبه زمان زایمان طبیعی، هفت روز به آخرین روز قاعدگی زن اضافه نموده، سپس سه ماه کم کرده و یک سال به آن اضافه می کنیم.

دلایلی وجود دارد که باعث ایجاد تغییراتی در زمان زایمان طبیعی می شوند، که برخی از آن ها عبارتند از:

  • زایمان اول هر خانمی طولانی تر از زایمان های بعدی وی خواهد بود. یعنی زایمان اول نیاز به هفته های بیشتری خواهد داشت.
  • راه رفتن و انجام تمرینات مخصوص بارداری باعث باز شدن دهانه رحم خواهد شد، و زایمان سریع تر و راحت تر خواهد بود.

زایمان طبیعی مزایایی را همراه خود دارد که به شرح ذیل توضیح داده شده است

  • رحم بسیار سریع و زود جمع می شود .
  • سرپا شدن مادر: اگر مادر پس از اینکه زایمان طبیعی ر ا انجام داد در قسمت انتهایی واژن وی برشی وجود نداشته باشد یک الی دو ساعت قادر می باشد که به راحتی بنشیند اما اگر برشی وجود داشته باشد به وسیله مسکن کمتر از شش ساعت می تواند سرپا شود اما قادر نیست که فعالیت و کارهای روزمره خود را انجام دهد .

رابطه بهتر نوزاد با مادر : در زایمان طبیعی بخاطر اینکه نوزاد بدون هیچگونه فاصله زمانی در آغوش مادر قرار می گیرد نوزاد از اولین شیر مادر که به گونه ای واکسن هم می باشد هم تغذیه می کند و نیز به تکامل بهتری دست پیدا می کند . به اضافه این مسئله مادر اگر زودتر نوازدش را در آغوش بگیرد باعث می شود خونریزی پس از زایمان وی کمتر شود .

برخی از خدمات  دکتر بهناز عطارشاکری ، جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر بهناز عطار شاکری متخصص ناباروری – زنان و زایمان

درباره دکتر عطار شاکری ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی

دکتر بهناز عطار شاکری فارغ التحصیل سال ۷۶ از دانشگاه تهران _ دوره تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشگاه تهران _ دارای رتبه دوم بورد تخصصی کشوری (سال ۸۱) _ دوره فلوشیپ فوق تخصصی نازایی - لاپاروسکوپی، هیستروسکوپی IVF از دانشگاه تهران (سال ۸۳-۸۴) _ دارای سابقه کار از سال ۸۵ در مطب ملاصدرا و بیمارستان پیامبران از سال ۸۲ و از سال ۸۸ در بیمارستان دی به صورت پزشک مهمان می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ده + سیزده =