ساعات کاری : روز های زوج 16:30 الی 21:00 چهارشنبه ها 10:30 الی 15:00
(021) 88032396 - 88030310

درمان ناباروری با روش اهدای تخمک

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

درمان ناباروری با روش اهدای تخمک

روش اهدای تخمک به کسانی توصیه می شود که از دیگر روش های درمان نازایی بی نتیجه بوده اند و می توانند از این طریق دارای فرزند شوند .

درمان ناباروری با روش اهدای تخمک

درمان ناباروری با روش اهدای تخمک

اهدای تخمک برای درمان ناباروری

اهدای تخمک برای خانم هایی که در رده سنی بالا که دچار یائسگی زودرس و مشکلات دیگر هستند انجام می شود که توانایی تولید تخمک را ندارند و این روش می تواند کمک بسیاری به این افراد کنند و آن ها را با درصد بالایی درمان کند . اهدای تخمک برای زنانی مناسب است که دارای ویژگی های سالم برای فرزند دار شدن هستند اما به دلیل نداشتن تخمک قادر به بارداری نیستند . این افراد برای اینکه بتوانند باردار شوند تنها با یک روش می توانند تخمک اهدایی را دریافت کنند . تخمک های دریافتی از زن در فضای آزمایشگاه در مجاورت اسپرم مرد (قبلا از مرد نمونه ای از اسپرم در شرایط استریل تهیه شده است ) قرار می گیرد و لقاح صورت می گیرد بعد از گذشت 4 الی 5 روز جنین حاصل از لقاح در رحم زن قرار می گیرد .

اهدای تخمک چه شرایطی دارد

  • کسی که گیرنده تخمک می باشد باید زیر 45 سال سن داشته باشد .
  • ملزوم است افرادی که می خواهند با روش اهدای تخمک بارور شوند حتما باید مشاورات لازم را انجام دهند و از تمام مثل مسائل روحی – روانی و…. در نظر بگیرند و با اطلاعات کامل و اگاهی اقدام به درمان کنند . زوجین حتما می بایست باید به روش های اهدای تخمک و دلایل تاثیر گذار آن اطلات لازم را داشته باشند و تصیم قطعی و درست را بگیرند .
  • انجام آزمایشاتی قبل از اینکه تخمک اهدا شود لازم می باشد .

آزمایش اسپرموگرام مرد و دیگر آزمایش هایی که طبق روال است قبل از بارداری مثل – آزمایش های ایمنی _ گروه خونی – ایدز – هپاتیت – و در آخر سونوگرافی برای اندازه رحم و در صورت نیاز هیستروسکوپی و لاپاراسکوپی صورت می گیرد  .

  • نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که در اهدای تخمک ، رحم خانم گیرنده زمان عمل باید آمادگی لازم را داشته باشد که  اقدامات لازم را قبل از عمل انجام دهد .
  • کسی که می خواهد تخمک را اهدا کند باید در رده سنی 21 تا 34 سال باشد چون این دوره سنی بهترین و مناسب ترین تخمک ها را تولید می کند .

عوامل فیزیکی فرد گیرنده و اهدا کننده تخمک ترجیحا در یک شرایط باشد . عواملی مثل رنگ پوست – رنگ چشم – رنگ مو- و اجزای بدنی آن ها ، زیرا اگر مطابقت زیادی باهم داشته باشند نقش مهمی در جنین خواهند داشت .

کسی که می خواهد تخمک را اهدا کند باید از لحاظ ژنتیکی به طور کامل سلامت باشد.. فرد اهدا کننده هیچگونه مشکل ژنتیکی و یا حتی جسمی نباید داشته باشد .

برخی از خدمات  دکتر بهناز عطارشاکری ، جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی

با تشکر مدیریت سایت دکتر بهناز عطار شاکری متخصص ناباروری – زنان و زایمان

 

 

 

پاسخ

10 − هفت =

تماس سریع با پزشک