ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

درصد موفقیت بارداری با ivf چقدر است ؟

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

درصد موفقیت بارداری با ivf چقدر است ؟

لقاح آزمایشگاهی (IVF) درمانی برای ناباروری و روشی تشخیص مشکلات ژنتیکی است. حال با این روش احتمال بارداری چند درصد است ؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

تلقیح داخل رحمی با ivf چگونه است ؟

ابتدا تخمک از داخل تخمدان ها گرفته می شود و با اسپرم مرد در محیط آزمایشگاه تلقیح داده می شود . سپس جنین ها 2-5 روز کشت داده می شود و در نهایت به رحم خانم منتقل می شود.

موفقیت-با-آی-وی-اف

موفقیت-با-آی-وی-اف

درمان ناباروری با ivf برای چه افرادی مناسب است ؟

  • این روش به عنوان یک درمان اصلی برای ناباروری در زنان بالای 40 سال ارائه می شود.
  • آسیب یا انسداد لوله های فالوپ ، لقاح تخمک یا انتقال جنین به رحم را دشوار می کند.
  • اختلالات تخمک گذاری : در صورتی که تخمک گذاری کم باشد ، تخمک های کمتری برای لقاح در دسترس هستند.
  • آندومتریوز :هنگامی رخ می دهد که بافت رحم ( آندومتر ) در خارج از رحم شروع به رشد می کند  که اغلب بر عملکرد تخمدان ها ، رحم و لوله های فالوپ تأثیر می گذارد.
  • فیبروم رحم : تومورهای خوش خیم در دیواره رحم است و در زنان درسنین 30 – 40 شایع است. فیبروم ها می توانند در لانه گزینی تخمک بارور شده اختلال ایجاد کنند.
  • سابقه عقیم سازی یا برداشتن لوله رحم: نوعی عقیم سازی که در آن لوله های فالوپ قطع یا مسدود شده است تا از بارداری دائم جلوگیری شود .·       اختلال در تولید یا عملکرد اسپرم، غلظت اسپرم پایین تر از متوسط ​​، حرکت ضعیف اسپرم (تحرک ضعیف) یا ناهنجاری در اندازه و شکل اسپرم می تواند لقاح تخمک را برای اسپرم دشوار کند.
  • ناباروری با علت ناشناخته: ناباروری ناشناخته بدان معنی است که علیرغم ارزیابی دلایل شایع نازایی، عللی برای آن یافت نشده است.
  • بررسی اختلال ژنتیکی: اگر شما یا همسرتان در معرض خطر ابتلا به اختلال ژنتیکی به فرزند خود هستید ، ممکن است کاندیدای آزمایش ژنتیکی preimplantation باشید. روشی که شامل IVF می باشد. در این روش  بعد از بارور شدن تخمک ها و خارج کردن آنها از رحم ، برای بررسی مشکلات ژنتیکی به آزمایشگاه ارسال می شود .اگرچه همه مشکلات ژنتیکی را نمی توان یافت. جنین هایی که مشکلات مشخصی ندارند می توانند به رحم منتقل شوند.
  • حفظ باروری درصورت داشتن سرطان : درمان سرطان – مانند پرتودرمانی یا شیمی درمانی –می تواند به باروری آسیب برساند .IVF روشی برای حفظ باروری باشد. در این زنان می توان تخمک های سالم و بالغ را از تخمدان ها خارج کرد و آنها را فریز کرد. این تخمک ها بعد از اتمام درمان سرطان برای لقاح استفاده می شوند.
  • زنانی که اختلال در عملکرد رحم دارند یا بارداری برای آنها خطر جدی دارد ممکن است IVF را با استفاده از شخص دیگری برای حمل بارداری انتخاب کنند.  در این حالت تخمکهای زن با اسپرم بارور می شوند ، اما جنین حاصل از این روش در رحم شخص دیگری قرار گرفته و حمل می شود .
با وجود روش های مختلف درمان ناباروی، همه زوج ها می توانند فرزند خود را داشته باشند. تنها نکته این است که باید در انتخاب متخصص ناباروری دقت زیادی به خرج دهید تا از درمان خود بهترین نتیجه را بگیرید.

درصد موفقیت با ivf چقدر است ؟

طبق رفرنس ها و مقالات میزان باروری با ivf حداکثر 35- 40% می باشد.

نتیجه IVF برای درمان ناباروی

بعد از انتقال جنین همچنین باید برخی از داروها مصرف شوند هورمون پروژسترون باعث استحکام لایه‌های رحم شده و انقباضات رحمی را کاهش می‌دهد.به همین دلیل این هورمون از راه تزریق و یا شیاف واژینال باید توسط زن مصرف شود . بعد از گذشت دو هفته فرد باید به آزمایشگاه مراجعه کند و مقدار هورمون HCG موجود در خون بیمار اندازه ‌گیری می‌شود و در صورتی که این هورمون افزایش پیدا کرده باشد می تواند نشان از موفقیت آمیز بودن IVFباشد .

در صورتی که آی وی اف به بارداری منجر شود بارداری به مانند بارداری های معمولی بوده و مادر دیگر نباید نگرانی خاصی داشته باشد تنها باید مراقبت های لازم برای مادر انجام بگیرد و تغذیه مناسبی در طول بارداری خود داشته باشد و به طور منظم با متخصص زنان و زایمان خود در ارتباط باشد .

پاسخ

19 − 1 =

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک