ساعات کاری : شنبه و دوشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ _ یکشنبه و چهارشنبه ۱۱ تا ۱۵
(021) 88032396 - 88030310

بهترین متخصص هیستروسکوپی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

بهترین متخصص هیستروسکوپی

بهترین متخصص هیستروسکوپی چه ویژگی هایی دارد؟ هیستروسکوپی به چه اهدافی صورت می گیرد؟ عمل هیستروسکوپی چقدر طول میکشد؟ مزایای این روش جراحی کم تهاجمی شامل چه مواردی می باشد؟ در ابتدا ما به تعریف هیستروسکوپی می پردازیم.

طریقه انجام هیستروسکوپی

بهترین متخصص هیستروسکوپی این روش جراحی را با بیهوشی کامل و در مطب پزشک انجام می دهد. در برخی موارد خاص می توان با بی حسی موضعی این روش را انجام داد. در طول این روش تلسکوپی باریکی به نام هیستروسکوپ از طریق دهانه رحم وارد رحم می شود. هیستروسکوپ به جراح این امکان را می دهد تا داخل حفره رحمی را به صورت واضح مشاهده کند.

سپس هرگونه مورد غیر طبیعی در حفره رحمی بررسی می شود. شکل رحم و دیواره رحمی بررسی می شود و هرگونه پولیپ و فیبروم یا توده مشکوک بررسی می گردد. همچنین ورودی لوله های فالوپ بررسی می گردند. در طول این روش از ابزارهای مختلف جراحی استفاده می گردد تا به درمان بیماری های مختلف پرداخته شود و بتوان فیبروم ها و پولیپ ها را خارج نمود.

بهترین متخصص هیستروسکوپی

بهترین متخصص هیستروسکوپی

مزایای هیستروسکوپی

دوران نقاهت بعد از هیستروسکوپی بسیار کوتاه است. تقریباً تمام بیماران بعد از این روش می توانند مرخص شوند و به منزل بروند. هیچ گونه زخمی در ناحیه شکمی ایجاد نمی شود زیرا این جراحی از طریف واژن انجام می گیرد. به این ترتیب احتمال عفونت ناشی از زخم وجود ندارد.

چه کسی این جراحی را انجام می دهد؟

یک متخصص زنان که دوره فلوشیپ هیستروسکوپی را دیده است می تواند این جراحی را انجام دهد. در صورتی که پریودهای سنگین و خونریزی های شدید وجود داشته باشد معمولاً از این روش برای تشخیص و درمان استفاده می شود. در زیر به برخی از بیماری ها و وضعیت های خاصی که نیاز به هیستروسکوپی دارند، اشاره می کنیم:

– برداشتن پولیپ های دهانه رحمی و دیواره رحمی
– برداشتن فیبروم های رحمی
– بیوپسی یا نمونه برداری از دیواره رحمی
– کانولاسیون لوله های فالوپ
– برداشتن چسبندگی های رحمی
– برداستن IUCD که به داخل رحم رفته است.
– اصلاح دیواره رحمی برای درمان قاعدگی های نامنظم و پریودهای سنگین

بهترین متخصص هیستروسکوپی

بهترین متخصص هیستروسکوپی

موارد منع هیستروسکوپی

در صورتی که فرد به بیماری های قلبی ریوی مبتلا باشد در ابتدا همه شرایط بیمار بررسی می شود و سپس می توان این روش جراحی را انجام داد. در صورتی که هرگونه مورد مشکوکی وجود داشته باشد نمی توان از بیهوشی کامل کمک گرفت و در برخی موارد می توان از بی حسی موضعی استفاده نمود.

دکتر بهناز عطار شاکری جراح و متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازاییبا روش های نوینی درمان ناباروری و درمان بیماری های زنان و زایمان طبیعی و سزارین را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188032396 و 02188030310 و 02144079131 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

فرسایش دیواره رحمی

فرسایش دیواره رحمی برای کاهش خونریزی رحمی انجام می گیرد. در طول این روش اندومتریوم ( دیواره رحمی) تخریب می شود. با یک دستگاه الکتریکی یا با گرما این روش انجام می گیرد. این روش از رشد دوباره دیواره رحمی جلوگیری می کند.

هزینه عمل هیستروسکوپی

در نتیجه یک متخصص هیستروسکوپی با بهره گیری از روش های نوینی می تواند هیستروسکوپی را به بهترین شیوه ممکن انجام دهد. در رابطه با هزینه عمل هیستروسکوپی باید به پزشک مراجعه کنید و هزینه های درمانی که تحت پوشش بیمه می باشند را بررسی کنید.
منبع : https://www.obgyn.net/pelvic-pain/what-hysteroscopy

پاسخ

4 × 2 =

Call Now Buttonتماس سریع با پزشک